Přeskočit navigaci

 

Co znamená video převod?

Video převod

Většina z nás má doma na kazetách natočeny různé rodinné oslavy, dětská vystoupení, Vánoční nadělování, hudební koncerty, video z dovolené nebo jiné zajímavé zážitky ze života. A určitě to vše budeme chtít jednou ukázat našim dětem a později vnukům. Bude to však vůbec možné?

Málokdo vůbec tuší, že většina VHS kazet má už dávno skončenou životnost a že video záznam na nich se nenávratně ničí. Záznam postupem času tmavne, nabírá různé šumy a některé části se stávají naprosto nečitelnými.

Nejrozumnějším a vlastně jediným řešením, jak zachovat video záznam do budoucna, je převést jej do digitální podoby. Takový záznam pak bude čitelný i v nastávající digitální budoucnosti, neztratí nic ze své kvality a bude pro všechny daleko dostupnější. Čím dříve ale převod provedeme, tím lepší kvality a věrnosti záznamu dosáhneme.

 
Proč tedy analogové kazety převádět do digitálního formátu?
  • Digitální média mají jistotu budoucnosti – DVD a rodící se BluRay nosiče budeme moci přehrát za dvacet let stejně dobře jako dnes, kdežto analogové VHS kazety jsou již více méně mrtvý formát a málokdo dnes vlastní patřičný VHS přehrávač.
  • Kvalita záznamu na DVD se nesnižuje – DVD nosiče si při správném zacházení a dobrém uskladnění zachovají naprosto stejnou kvalitu i po mnoha letech. Obraz i zvuk se nezhorší, oproti VHS kazetám, u kterých se postupem času a častým přehráváním rapidně snižuje kvalita záznamu.
  • DVD nosiče lze snadno kopírovat – můžete tak sami jednoduše rozmnožit Vaše domácí video a potěšit Vaše nejbližší, příbuzné a známé. Na kopírování VHS kazet je třeba nákladného vybavení a navíc se s každou kopií snižuje kvalita záznamu.
  • DVD nosiče jsou daleko skladnější – lze je tedy o mnoho úsporněji skladovat a také je jednoduše přenášet.
  • Digitální záznam lze snadno upravovat – DVD lze zpracovávat na počítači a počítače dnes představují obrovské možnosti v úpravě videa i zvuku. VHS kazety v podstatě vyjma mechanického střihu upravovat nelze.
  • Digitální formáty mají širokou podporu – Vaše video pak budete moci přehrát na počítači i na mobilních telefonech, MP4 přehrávačích, iPodech anebo je uložit na Youtube.
 
 
 

Budis studio

Logo

Převádíme analogové audio a video
nosiče na digitální média.

Vojtěch Slabý
Za Branou 268
Křižanov
594 51
IČ: 76526496

Mobil: 736 245 322
Tel.: 564 565 056
Tel. SK: +421 (0)221 025 721
[email protected]

Facebook